VIJESTI

Svjetsko prvenstvo u atletici za juniore Nottwil 2017.: 4 medalje za Hrvatsku

Prvi puta WPA (World para Athletics – bivši IPC Athletics) organiziralo je svjetsko juniorsko prvenstvo u atletici.

Prvenstvo se održalo u Nottwilu (Švicarska) u poznatom Centru za paraplegiju. Natjecanja su se održavala od 3. do 6. kolovoza, a nastupilo je ukupno 275 sportaša iz 41 zemlje.

Hrvatsku su predstavljala četiri izvrsna mlada reprezentativca (tri sportaša i jedna sportašica) i to: Matej KamčarčikErik Fabian KaurinDominik Počekal i Petra Štruklec.

Dominik Počekal osvojio je zlatnu medalju s novim osobnim rekordom 23,24m u bacanju diska kategorije F-57, dok je u bacanju kugle osvojio drugo mjesto i srebrno odličje s rezultatom 9,98m. U kategoriji F-46 nastupio je Erik Kaurin Fabian u bacanju kugle te osvojio drugo mjesto s rezultatom 9,98m. Petra Štuklec u bacanju diska u kategoriji F-41 osvojila je srebrnu medalju.