VIJESTI

Nordijsko hodanje – Sport i rekreacija

Prvenstvo Hrvatske u stolnom tenisu za osobe s invaliditetom

Slijepim i slabovidnim osobama na raspolaganju su dva oblika tjelesne aktivnosti: rekreacija i sport. Rekreacija je pojam koji se odnosi na tjelesnu aktivnost koja za cilj ima dobro zdravlje, stjecanje kondicije i osjećaj zadovoljstva. Sport je tjelesna aktivnost koju karakterizira sustav natjecanja koji od sportaša zahtijeva intenzivan i sustavan trening. U rekreaciji se primjenjuju slični oblici tjelesne aktivnosti kao i u sportu, ali s drugim ciljem. U sportu razvoj određenog tjelesnog talenta ima za cilj postizanje što boljih rezultata. Postignuća naših sportaša (primjerice kuglanje, atletika) jasno svjedoče o mogućnostima i dosezima bavljenja sportom. No za većinu slijepih i slabovidnih rekreacija je primjerenija tjelesna aktivnost, u koju je poželjno uključiti što više naših članova. Popularizacija bavljenja rekreacijom pridonijet će poboljšanju kvalitete svakodnevnog života naših članova, a s vremenom će se neki od njih pridružiti našim sportašima.

Još sličnih članaka

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Back to top button