VIJESTI

Nove dvije medalje za Hrvatsku na Europskom prvenstvu u atletici za osobe s invaliditetom

Hrvatski atletičari i atletičarke s invaliditetom nastavljaju s marljivim sakupljanjem medalja na Europskom prvenstvu u atletici za osobe s invaliditetom u velškog gradu Swanseaju. Ivan Katanušić i Marija Iveković Meštrović osvojili su brončane medalje u bacanju diska četvrtog dana natjecanja. Za Ivana Katanušića ovo je drugo odličje na Europskom prvenstvu, brončani je član AKOSI Agrama iz Zagreba. Katanušić je bacio disk na 47,39 m, prethodno je srebrenu medalju osvojio osvojenog u bacanju kugle. Drugi hrvatski natjecatelj Josip Slivar, član AKOSI Sokol iz Bjelovara, zauzeo je četvrto mjesto s daljinom od 45,59 metara u istoj kategoriji tjelesnog oštećenja je i Katanušić. U kategoriji koja je spojena za slijepe i slabovidne, Marija Iveković Meštrović, članica AKOSI Agrama iz Zagreba, s bačenom daljinom od 39,66 metara, došla je do brončane medalje. Na prvenstvu koje traje do 23. kolovoza sudjeluje 560 atletičarki i atletičara iz 49 zemalja, a za hrvatsku su atletičari u Swanseaju već osvojili osam medalja – dva zlata, srebro i pet brončanih odličja. Zlata su pripala Mikeli Ristoski i Zoranu Taliću u skoku u dalj, Ivan Katanušić je osvojio srebro u kugli i broncu u disku, a brončane medalje pripale su Mladenu Tomiću u bacanju kugle, Mariji Iveković Meštrović u bacanju diska, Josipu Slivaru u bacanje kugle te Mariji Vidaček u bacanju koplja. Trenutno Hrvatska zauzima 18. mjesto po broju osvojenih medalja, vodeća je Rusija s 80.