VIJESTI

IPC Svjetsko atletsko prvenstvo za osobe s invaliditetom – Lyon – 5. da

Branimir Budetić brončani u disku!

Petog dana natjecanja, 24. srpnja 2013. godine, u prijepodnevnom programu na IPC Svjetskom atletskom prvenstvu za osobe s invaliditetom u Lyonu nastupili su u disku članovi Atletskog kluba osoba s invaliditetom Agram iz Zagreba Branimir Budetić i Miljenko Vučić za slabovidne atletičare.

Osobnim rekordom od 38,67 metara Branimir Budetić osvojio je brončano odličje. Novi svjetski prvak je Španjolac Kim Gonzalez Lopez, koji je bacio disk na daljinu od 46,39 metara, a srebrni je Rus Vladimir Andryushchenko s daljinom od 40,43 metra. Miljenko Vučić zauzeo je peto mjesto s daljinom od 33,34 metra.

Nakon pet dana natjecanja u Lyonu, Agramovci su osvojili tri bronce i srebreno odličje.